Συγχαρητήριο Μήνυμα Διευθύντριας Α/θμιας Εκπαίδευσης Πιερίας

Συγχαίρουμε ολόθερμα τους μαθητές και τις μαθήτριες των σχολικών μονάδων, αρμοδιότητας ευθύνης της ΔΙΠΕ Πιερίας, για τη συμμετοχή τους στην παρέλαση που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 18-02-2024 στο Λιτόχωρο Πιερίας. Με την άψογη παρουσία και τον ενθουσιασμό τους, μας γέμισαν αισθήματα υπερηφάνειας και συγκίνησης, τιμώντας την 146η Επέτειο της Επανάστασης του Ολύμπου του 1878.
Επίσης, συγχαίρουμε θερμά τους/τις εκπαιδευτικούς Φυσικής Αγωγής, όλους/ες τους/τις εκπαιδευτικούς καθώς και τους/τις Δ/ντές- Δ/ντριες και Προϊσταμένους-ες των σχολικών μονάδων, για την άοκνη προσπάθεια, την καθοδήγηση και την υποστήριξη, στοιχεία που συνέβαλαν καθοριστικά, στην άψογη οργάνωση και παρουσία των μαθητών/τριών.
Η σημερινή ημέρα αποτελεί σημαντική στιγμή μνήμης και τιμής. Ας διατηρήσουμε ζωντανή τη φλόγα της ελευθερίας και ας συνεχίσουμε να αγωνιζόμαστε για ένα καλύτερο μέλλον με ειρήνη, πρόοδο και ευημερία.

Η Διευθύντρια Α/θμιας Εκπ/σης Πιερίας
Τριανταφυλλίδου Παρθένα