Συγχαρητήριο Μήνυμα Διευθύντριας Α/θμιας Εκπαίδευσης Πιερίας για την παρέλαση της 28ης Οκτωβρίου

Παρακολουθώντας τις λαμπρές εκδηλώσεις για τον εορτασμό της Εθνικής Επετείου της 28ης Οκτωβρίου 1940, καμαρώσαμε και χειροκροτήσαμε τους μαθητές και μαθήτριες των σχολικών μας μονάδων που με ομορφιά, χάρη και νιάτα παρέλασαν στους κεντρικούς δρόμους του τόπου μας, προκαλώντας συναισθήματα συγκίνησης και περηφάνειας. Σας συγχαίρουμε ολόθερμα, καθώς και τους/τις εκπαιδευτικούς Φυσικής Αγωγής, όλους τους/τις εκπαιδευτικούς καθώς και τους Δ/ντές και τις Δ/ντριες των σχολικών μονάδων, για την προετοιμασία και το άρτιο αποτέλεσμα. Ευχόμαστε στους μαθητές και στις μαθήτριες υγεία και καλή πρόοδο, και σε όλους μας η Εθνική Επέτειος της 28ης Οκτωβρίου 1940 να λειτουργεί ως έναυσμα για περισυλλογή, δημιουργικότητα και συλλογική δράση σε όλους τους παραγωγικούς τομείς της ζωής μας, ιδιαίτερα δε, εκεί που ανθίζει και κρατιέται ζωντανή η ελπίδα. Ανάμεσα στους νέους και τις νέες της Πατρίδας μας.

Η Διευθύντρια Α/θμιας Εκπ/σης Πιερίας

Τριανταφυλλίδου Παρθένα