Ευχές από τα Σχολεία της Πιερίας

Οι μαθητές/τριες των Δημοτικών Σχολείων και Νηπιαγωγείων της Εκπαιδευτικής μας Περιφέρειας, εκφράστηκαν δημιουργικά με εικαστικά έργα, αποδίδοντας τα συναισθήματα και τις ιδέες τους για τις γιορτές των Χριστουγέννων και τα συνόδευσαν με κείμενα όπου είναι γραμμένες οι ευχές τους.
Τα εικαστικά έργα και οι ευχές αναρτώνται στην ιστοσελίδα της Διεύθυνσης, για να μεταδώσουν το Χριστουγεννιάτικο μήνυμα της αγάπης και της χαράς.

Η Διευθύντρια κα Παρθένα Τριανταφυλλίδου και το προσωπικό της Διεύθυνσης ΠΕ Πιερίας, εύχονται ολόψυχα οι ευχές των παιδιών να καταφέρουν τα φετινά Χριστούγεννα να μεταφέρουν στη ζωή μας τις αξίες που φέρνει η γέννηση του Χριστού, για την Ειρήνη, την Αγάπη και τον Σεβασμό στον συνάνθρωπό μας.

Καλές Γιορτές σε όλους !!