Μεταθέσεις εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης σχολικού έτους 2022-2023

Σύμφωνα με την αρ. πρωτ. 126425/Ε2/14-10-2022 εγκύκλιο με θέμα “Μεταθέσεις εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης σχολικού έτους 2022-2023”, καλούνται οι εκπαιδευτικοί όλων των ειδικοτήτων Γενικής και Ειδικής Εκπαίδευσης, οι οποίοι επιθυμούν Μετάθεση από Περιοχή σε Περιοχή, σε περιοχές μετάθεσης για την Ε.Α.Ε. και ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ., στα Πειραματικά Σχολεία Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης ή βελτίωση – οριστική τοποθέτηση εντός του Π.Υ.Σ.Π.Ε, να υποβάλλουν τις αιτήσεις τους μέσω του Online Συστήματος Διαχείρισης Μητρώου Εκπαιδευτικών και Υποβολής Αιτήσεων Μεταθέσεων από 16-10-2022 έως 31-10-2022 και ώρα 15.00.
Τα απαραίτητα δικαιολογητικά θα αποστέλλονται μόνο σε ηλεκτρονική μορφή, αποκλειστικά στο pyspe@dipe.pie.sch.gr.
Όλα τα απαιτούμενα δικαιολογητικά που αναφέρονται στην παραπάνω σχετική, θα πρέπει να έχουν εκδοθεί εντός του τελευταίου τριμήνου. Εφιστούμε την προσοχή οι εκπαιδευτικοί όπως τα ψηφιοποιήσουν σε αρχείο PDF και όχι σε φωτογραφία, ώστε να διευκολύνεται η μετέπειτα επεξεργασία τους.